Henk Wijngaard heeft op zaterdag 24 oktober 2026 zijn eerste optreden voor een groot publiek gegeven na zijn herstel, tijdens het Mega Piraten Festijn in Maaskantje.

Hier zong hij voor het eerst zijn nieuwe single ‘Ik ga weer met de vlam in de pijp’ live.

Zijn nieuwe album ‘Henk gaat weer met de vlam in de pijp’ verschijnt op Black Friday, 27 november, op CD, LP en digitaal via het Telstar/JRS label.

De opnames vonden begin dit jaar plaats, maar de release werd uitgesteld in afwachting van Henks volledige herstel na een open hartoperatie.

De nieuwe single, geschreven door Harm Wolters, weerspiegelt Henks onverwoestbare spirit.

Het afgelopen jaar was bewogen voor Henk. In mei vierde hij zijn 80ste verjaardag, zijn 60-jarig huwelijk met Trijntje en het feit dat hij 50 jaar geleden doorbrak met de hit ‘Met de vlam in de pijp’.

Na zijn operatie was hij enkele maanden afwezig van het podium, maar zijn liefde voor muziek en zijn fans hebben hem gemotiveerd om snel te revalideren.

Het nieuwe album bevat 13 nieuwe nummers en voegt zich bij een indrukwekkende catalogus van meer dan 70 singles en 30 studioalbums.

Harm Wolters, zelf ook een hartpatiënt, schreef de tekst om Henk aan te moedigen.

De videoclip van ‘Ik ga weer met de vlam in de pijp’ is inmiddels opgenomen en maakt deel uit van het nieuwe album.